Spojrzenie w przyszłość

Przemysł budowlany w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji stanowi podręcznikowy przykład tego, jak styl życia musi zostać dostosowany do zmieniającego się świata.
Z jakich materiałów powstał Twój dom? Jak korzystasz z budynku? Co w nim robisz? Czy wiesz, że w domach produkujemy około 1/3 całej emisji dwutlenku węgla w Europie? Odizolowany eko-dom na pustkowiu może być mniej "zielony" niż mniej egzotyczny budynek w mieście jeśli brać pod uwagę, że jego zalety zostaną zrównoważone przez ilość dwutlenku węgla wyemitowanego w związku z tym, że do takiego domu trzeba dojechać w tę i z powrotem. Dlatego też architekci i projektanci miejscy dwoją się i troją, aby skłonić nas do przemyśleń na temat naszych domów, biur i relacji z nimi.
Zrozumieli to Europejczycy, zaczęli świadomie podchodzić do każdej codziennej czynności, nawet tej najprostrzej. Również w budowie domu stosują materiały zdrowe i przyjazne dla środowiska. Dzięki temu mogli odkryć zalety izolacji drewnopochodnych, a przy okazji przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.
Musimy brać pod uwagę nie tylko mniejsze koszty ogrzewania, które zapewnia odpowiednia izolacja podłóg, ścian i dachów, ale także korzyści dla środowiska naturalnego, do których możemy się przyczynić. Widmo szarego, pozbawionego zieleni świata, w którym przyjdzie żyć naszym wnukom to już nie próba straszenia, stało się to realnym zagrożeniem.
W Polsce zaczynamy obserwować wzrost zainteresowania budownictwem ekologicznym, wszelkie stereotypy zostają powoli przełamywane. Warto skorzystać z doświadczeń innych, wziąć z nich przykład, aby za kilka lat żyć w świecie podobnym do współczesnego bardziej, niż do scenografii filmu science-fiction.
http://ecoportal.com.pl