Możesz mieć ciepły dom

„W Polsce jest wiele zimnych i drogich w utrzymaniu domów, które wymagają termomodernizacji. Duże kwoty wydawane na ogrzewanie biorą się stąd, że stare domy są słabo izolowane. Przepisy budowlane obowiązujące w latach 50., 60. oraz 70. XX wieku nie stawiały wysokich wymagań, a ceny paliw (więc i ogrzewania) ciągle rosną. Warto zatem w domach budowanych w tamtym czasie wprowadzić zmiany zmniejszające ucieczkę ciepła i umożliwiające znaczne obniżenie kosztów ogrzewania oraz poprawiające komfort mieszkania. Te zmiany to termomodernizacja. Oznacza ona też działanie na korzyść środowiska naturalnego; mniejsza ilość spalanych paliw to mniejsza emisja emitowanych do atmosfery gazów i pyłów.
Najczęściej termomodernizacja obejmuje między innymi ocieplenie ścian, dachów, stropów nad nieogrzewanymi piwnicami, a także podłóg na gruncie, modernizację instalacji grzewczej czy wprowadzenie urządzeń wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych. Pełny efekt uzyskuje się dzięki jednoczesnemu wykonaniu wszystkich możliwych usprawnień.


Warto przede wszystkim realizować te usprawnienia, które są najbardziej opłacalne, ponieważ najszybciej się zwrócą.” Do najbardziej opłacalnych robót termomodernizacyjnych należy wykonanie właściwej izolacji domu, co w dzisiejszych czasach nie jest już przywilejem wybranych, a stało się wręcz koniecznością. Straty, jakie ponosimy posiadając niezaizolowane ściany i podłogi to nie tylko pieniądze niepotrzebnie wydane na ogrzewanie (ciepło zamiast kumulować się w domu ucieka na zewnątrz), ale także dyskomfort związany z zimnymi podłogami i ścianami czy słabym wyciszeniem pomieszczeń.
Stosując materiały izolacyjne z linii KONSTRUKTOR SYSTEM możemy dodatkowo zapewnić sobie zdrowy klimat dzięki paroprzepuszczalności materiału oraz luksus ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń podczas dokuczliwych letnich upałów.

"Ciepły dom" - Bezpłatne wydanie specjalne Wydawnictwa MURATOR